GINOP-5.1.4-17-2017-00003

infoblokk_kedv_final_felso_cmyk_ESZA

 

 

 

 

 

 

Kedvezményezett neve: A Jövő Sportcsillagai Közhasznú Alapítvány

Projekt címe: Új alapok – Építőipari tranzitfoglalkoztatás Dél-Fejérben

Szerződött támogatás összege: 75 000 000 Ft

Támogatás mértéke: 100%

Projekt tervezett befejezése: 2020.08.31.

„Pályázatunk célja a hátrányos helyzetű emberek munkaerő-piaci elhelyezkedésének elősegítése tranzitfoglalkoztatási – foglalkoztatással egybekötött képzési – program segítségével a Fejér megyei Martonvásári járásban, Ercsiben és környékén összhangban a 2016 decemberében elfogadott Fejér Megyei Foglalkoztatási Stratégiában és a 2017 tavaszán elfogadott Martonvásári Foglalkoztatási Startégiában meghatározottakkal. A térségben megvalósítandó tranzitfoglalkoztatási program, tartósan tudna segíteni több tucat, alacsony iskolai végzettségű, szakképzettséggel nem rendelkező, hátrányos helyzetű, elsősorban roma család életén, esélyt kínálva számukra a közfoglalkoztatás alternatívájaként. Jelen projekt biztosítja a hátrányos helyzetű csoportok aktivizálását, a munkanélküliek és inaktívak munkába állását segítő aktív intézkedések megerősítését, ösztönzését és támogatását, amely elengedhetetlen a munkaerő versenyképességéhez és a társadalmi és gazdasági változásokhoz való folyamatos alkalmazkodáshoz.

A programunk alapeleme a folyamatos mentorálás, pszicho-szociális támogatás, a motiváció erősítése és fenntartása. Emellett nagy hangsúlyt helyezünk az alapkészségek és a társadalmi és munkahelyi beilleszkedéshez elengedhetetlen szociális kompetenciák fejlesztésére. A program keretében megszervezett három féle szakképzés a gyakorlati munkavégzésbe ágyazottan valósul meg, így esélyt kínál azoknak, akik a hagyományos rendszerű iskolai oktatásba már nem tudnának beilleszkedni.

A projekt célcsoportja a járáson belül a legfeljebb alapfokú iskolai végzettségű, legalább hat hónapja munkanélküli/inaktív személyek; a szakképzettséggel nem rendelkező, legalább 12 hónapja munkanélküli/inaktív személyek; és a bevonást megelőző 18 hónapban legalább 12 hónapot közfoglalkoztatásban töltő munkanélküliek. A célcsoport meghatározásában és konkrét kiválasztásában együttműködtünk a Fejér Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztályával, a Fejér Megyei Önkormányzat által gesztorált Fejér Megyei Foglalkoztatási Fórummal és a járási foglalkoztatási paktummal.

A projekt várható eredményeként 30 fő hátrányos helyzetű munkanélküli embert bevonás után egyéni fejlesztési terv alapján építőipari foglalkoztatással egybekötött 6 hónapos szakképzésbe vonunk, sor kerül a képzésbe vont hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatására és legalább 20 fő nyílt munkaerő-piaci elhelyezése és/vagy önfoglalkoztatóvá válása történik meg, miközben javítjuk a hátrányos helyzetű emberek és családjaik életkörülményeit és bővül a helyi vállalkozások humánerőforrása is.

További várható eredmény, hogy a támogató pszichoszociális és életvezetést stabilizáló szolgáltatásoknak köszönhetőn a bevont hátrányos helyzetű emberek konstruktív életvezetése, önképe és konfliktuskezelő képessége és is fejlődik s ez hosszú távon segíti integrációjukat.

A projektben megvalósul a célcsoport bevonása, toborzása, egészségügyi és képzési alkalmassági vizsgálata, felkészítése a projektben való részvételre, képzésre, foglalkoztatásra, tartós elhelyezkedésre. 30 főnek a foglalkoztatással szerves egységben megvalósított (munkaviszonyon alapuló), iskolarendszeren kívüli, a kulcsképességek fejlesztésével összekapcsolt képzése az alábbi szakmákban zajlik: OKJ 32 582 02 Építő- és Anyagmozgató Gép Kezelője, SzPk-00116-16-20 2 06 1 /1 Kiskerti növénytermesztő. Szakmai vezető, képzésszervező és gyakorlati képzésvezető segíti a munkát.

Képességfelmérés alapján egyéni fejlesztési terv készül mind a 30 főre, amely terv megvalósítását 225 órányi tematikus tanácsadók (pályatanácsadás, pszichológiai tanácsadás, egyéni álláskeresési tanácsadás) valamint tréningek (munkaerő-piaci visszalépést és beilleszkedést segítő, munkavállalói kulcsképességeket és kulcskompetenciákat fejlesztő, igényfeltáró csoportos foglalkozás, álláskeresési technikák oktatása) segítik személyre szabott munkaerőpiaci szolgáltatásként. A projekt sikeres szakmai megvalósítása érdekében 20 hónap alatt heti 40 órában foglalkoztatási mentort biztosítunk. Képzést és foglalkoztatás segítő eszközöket, gépeket, kisértékű szerszámokat és munkaruhát is vásárolunk a célcsoport sikeres foglalkoztatásához, a célcsoport foglalkoztatását átlagosan 6 hónapra tervezzük.

A célcsoport OKJ képzésben és kompetencia-fejlesztésben való részvétele mellett zajlik a kompetencia fejlesztés előkészítve a nyílt munkaerőpaicra való tranzitálást is. A projekt során hat hónapon keresztül nyújtjuk a személyre szóló állásfeltárás és elhelyezés szolgáltatást az összes célcsoporttagnak, a projekt szakmai megvalósítása során munkáltatói fórumokat is szervezünk a nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedés biztosítása érdekében. A projekt végén legalább 20 fő lesz állásban a nyílt munkaerőpiacon az építőiparban, hosszú távú eredményként (a zárás után 180 nappal) legalább 15 fő tartós munkaerőpiaci integrációja valósul meg. A projekt végén a nyújtott szolgáltatások tapasztalatainak alapján disszeminációs tevékenységet is végzünk.”

2019. január

A toborzást követően a kiválasztási eljárást sikeresen teljesítő, az előírásoknak megfelelő 30 fővel 2019.01.14-én aláírásra került a projektbe vonási megállapodás. A kiválasztási eljárás eredményeképp 9 fő férfi és 21 fő nő került bevonásra, majd ezt követően megkezdődött a 30 fő minimum 6 hónapos támogatott foglalkoztatása.

2019. február

2019.02.28-án aláírásra kerültek a képzési szerződések. A helyi igényekhez igazodva a képzési terület végül “Építő és anyagmozgató gép kezelője (targoncavezető), valamint “Kiskerti növénytermesztő” lett, a tranzit program céljainak minél eredményesebb teljesítése érdekében.

2019. május

A projektbe bevont célcsoporttagok közül 29 fő eredményesen elvégezte az Alapkompetencia fejlesztő képzést.

2019. július

A célcsoporttagok eredményes vizsgát tettek a projektben megvalósuló 160 órás, Kiskerti növénytermesztő megnevezésű szakmai képzésen.

2020. január

A projektben vállalt ütemezésnek megfelelően halad a bevont célcsoporttagok egyéni fejlesztési terveiben foglaltak megvalósítása. A támogatott személyek részére továbbra is biztosított a foglalkoztatást segítő mentorálás, valamint 2019. II. félévében a célcsoporttagok a projekthez kapcsolódó egyéni és csoportos tanácsadásokon vehettek részt (egyéni álláskeresési tanácsadás, pályatanácsadás-pályamódosítási tanácsadás, álláskeresési technikák oktatása, munkaerőpiaci visszalépést és beilleszkedést segítő reintegráló csoportos foglalkozás).